Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.

Tomáš Budinský
Chtěl jsem si dokázat, že i po 12 letech práce obchodníka se stále znovu mohu vrátit na pozici nejlepšího obchodníka u stejné firmy. Já jsem se nejen vrátil, ale i sám sebe překvap ... ”
Tomáš Budinský
→  více referencí

Koučink týmů

Koučing pomáhá zapojit lidi do řízení, rozhodování a strategického myšlení na všech úrovních a stává se nástrojem k urychlení pohybu ke konkrétním akcím a cílům organizace a jejich lidí. Máte na výběr buď vám šlape tým jako švýcarské hodinky a nebo je to časovaná bomba.

Chceme-li zajistit rozvoj lidí, nestačí je jednou nebo dvakrát do roka poslat na krátkodobý kurs nebo školení. To, co rozhoduje, je způsob řízení – zda přispívá k jejich rozvoji, nebo naopak.

Tak jak ve světě čím dál tím víc narůstá konkurence, jsou podniky nuceni neustále nacházet nové inovativní podnikatelské procesy a praktiky. V tomto prostředí je naše schopnost myslet jinak a tvořivěji nezbytná pro přežití.

Co získá díky koučinku Váš tým?

Efektivně vedený týmový koučink je nástrojem úspěchu, protože:

  • Zaměřuje  pozornost lidí na to, co je cílem, účelem a podstatou organizace a jejich práce.
  • Skupinová diskuze je ůčinným nástrojem lepší analýzy problémů, komplexnějšího pohledu na věc a dlouhodobějšího řešení.
  • Nastavuje jasná pravidla kontroly a zpětné vazby akcí nebo chování a přispívá tím k efektivitě všech členů i jejich akcí.
  • Lidé mají sklon podporovat rozhodnutí, na  kterých se podíleli a vědí, proč je dělají. Zvyšuje tak zodpovědnost a proaktivitu týmu.
  • Pomáhá „rozmrazit“ zafixované způsoby myšlení a vyprodukovat nové nápady a přístupy k problémům.
  • Díky otevřené komunikaci zlepšuje vztahy a atmosféru v týmu a tím i loajalitu lidí a stabilitu zaměstnanců. Je významným fórem, kde je možné „prodávat návrhy a objasnit realizovaná a zastavit přijímaná rozhodnutí, sdílet názory a vzájemně si porozumět“.
  • Efektivně využívá a významně šetří čas lidí.
  • Šetří zdroje organizace a maximalizuje jejich zhodnocení.

Vypočítejte si kolik peněz Vás stojí podprůměrně fungující tým. Může jít až o miliony ročně. Zvažte tedy investici do koučinku. Návratnost investice do koučinku je až 700 %.