Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.

Jan Blažek
Získávám klid, kterým působím na své okolí. Nejsem tedy ve stresu a to mi pomáhá k efektivnějšímu podnikání. ... ”
Jan Blažek
→  více referencí

Blog

Znáte to, když přesně víte, za čím jdete, je to hračka, nic není problém, překážky na cestě, pokud vůbec nějaké jsou, hravě překonáváte a tak rychle dojdete do cíle. A k tomu je skvělým pomocníkem a nástrojem právě koučink. Ujasnit si, co já to vlastně chci, vytvořit silnou vizi, nakopnout se pro to, určit první krok na cestě a vyrazit. V opačném případě, když ale nevíte, tak jak to většina lidí má, co chcete, tak je každý problém dobrý na to abyste nezačali.

Na co je ale koučink vyloženě krátký?

Na myšlenky zatížené nepříjemnými pocity, kterým říkám iluze, nebo negativní programy – viry, které jsme si uložili hluboce v sobě a často o nich ani nevíme. Oni se pak stávají těmi podvědomými záměry, kormidelníky naší lodi, určující naši realitu, i přes to, že se na vědomé úrovni s koučem, nebo bez něj, nadchneme pro cokoliv.

Dám příklad z praxe, kdy za mnou přišel klient na ochutnávku koučinku a toho nejvíce zatěžovalo, že v práci obchodníka si nevydělává tolik, kolik chce.

Pracovat se přece musí. Chodím do práce protože potřebuji vydělat nějaké peníze. Potřebuji se nějak uživit. Potřebuji nějak přežít. Pokud si toto říkáte, zkuste si položit jiné otázky!

K naplněnému životu vedou jiné otázky. Jako kouč je často dávám klientům.

Byli jsem jako lidstvo klamání mnohými nepravdami, které formovali náš pohled na svět a život samotný. Tady je další nad kterou se ani nezamýšlíme a může vše převrátit na ruby.

Symbolizuje jí obrázek, který změnil můj pohled na svět a na celý můj život.

Pokud Vás to zajímá, můžete se podívat na toto video, ze kterého obrázek pochází a které vám řekne daleko více.

A co to má znamenat?

Síla rozhodnutí

6.3.2013 12.17

V životě i v situacích dozráváme. I když se nám některé situace ať už jde o vztahy, práci nebo cokoliv jiného nelíbí a trápíme se díky nim, potřebujeme dozrát do bodu zdravého nasrání, kdy se opravdu rozhodneme svou situaci a život změnit. Pak už nás nic nezastaví. Mezi rád bych a budu, je ohromná propast. A tahle partička ve videu to nádherně ukazuje. Nikdy není pozdě se rozhodnout a žít opravdový život. Přestat ho jen předstírat .o))

Napadne vás taky někdy myšlenka, že jste na to sami? Zažíváte nějaké nepříjemné pocity a myslíte si, že vám nikdo nedokáže, nebo dokonce nechce pomoci? A třeba máte pocit že byste druhé obtěžovali? A co když je to všechno jinak? Co když, je pomoc všude okolo, ale mi ji nevidíme. Jsme tak zahleděni do svého problému, že nejsme schopni rozeznat pomoc, která přichází. Dokonce ani nevidíme radost, kterou druhým uděláme pokud si necháme pomoct.Více o tom ve videu.

V minulém článku a videu, které pokud jste neviděli doporučuji shlédnout na této adrese jsem se bavil o tom co mne můj syn učil o dosahování svých snů a úspěchu.

Jak to dopadlo, se můžete podívat v tomto 2 minutovém videu.

Zkráceně z pohledu mého syna:

Mám 6 let a měl jsem sen. Chtěl jsem prodávat hračky. Už tuto sobotu. Řekl jsem to tátovi a ten nevěděl co mi na to říct. Asi uvažoval, jak mi vysvětlí, že to nejde a není to tak jednoduché. Stejně tak, jak to asi vysvětlili jeho rodiče kdysi jemu. Tak jsem mu řekl „ Neboj tati, to zvládneš. Vezmeš pár prkýnek, plachtu a ztlučeš mi nějakou boudečku, ve které

Dnes jsme se s mým velkým učitelem jednoduchého a radostného života, mým 6ti letým synem bavili o tom co by chtěl v životě dělat a opět mne v jednom vyučil.
Ta lekce je jednoduchá, přišla v pravý čas a myslím, že jí potřebuje spousty lidí.


V čem spočívala ta lekce?

Jak jednoduše jít za tím co chceme v životě dělat ze všeho nejvíc. Žádná věda, když to dokáží 6ti leté děti dokážeme to také. Co nám brání, jim ne a jak to překonat?

AKTUALITY o 21.12.2012

Autor admin
20.12.2012 8.36

AKTUALITY o 21.12.2012

Transformace započne 12.12.2012 ve 12.00 hodin a dokončí se právě 21.12. 2012.

V těchto dnech máme s vděčností děkovat za vše, co k nám v životě přišlo, poděkovat za všechny zkoušky a příležitosti, které nám Vesmír poslal k překonání a poučení.

S Láskou máme myslet na všechny lidičky na této planetě a každý s největší Láskou na svoje bližní, ať už má s nimi vztahy jakékoliv. Síla učiněného odpuštění sobě i všem, kteří nám někdy snad mohli ublížit… a někdy naprosto neúmyslně, nás posune neuvěřitelně kladným směrem.

Díky posílání vlídna a láskyplných myšlenek dostane naše Země úžasný příliv pozitivní energie a rozzáří se Láskou do celého vesmíru.

Čím více lidiček bude Lásku podporovat a vysílat, tím krásněji bude naše planeta zářit i pro všechny ostatní. To, co pak bude následovat, si ani neumíme představit :-) .

Bude to znovuzrození nejen planety Země, ale povznesení lidí na vyšší úroveň bytí.
Nezapomínejme, že LÁSKA je nejsilnější energie ve Vesmíru :-) a má moc vše změnit k lepšímu.

S velikou Láskou, pokorou a díkem Vesmíru.

To jsem nevymyslel, jen sdílím .o))


Napadla vás také někdy podobná otázka?
Proč vlastně nedosahuji svých cílů?

Jak to, že se tak snadno nadchnu a pak to nedotáhnu a vzdám?

Vypadalo to tak skvěle, myslel jsem, že když se mi podaří to, či ono, bude vše fajn. Teď bych byl raději, kdyby se to nestalo?

Pokladna a slevy

V poslední době se nemůžu ubránit pocitu, že žijeme ve zlevněném světě. Neustále na nás útočí slevy, výprodeje, akce.  Jsme už tak zblblí, že nás častěji  zajímá kolik ušetříme, než kolik zaplatíme. Co za tu cenu dostaneme, je mnohdy v pozadí, a otázka potřebnosti je přitlačena ke zdi pod váhou slev.

Málokdo si však uvědomuje, že nás slevy mohou o peníze i připravovat. Zajímá vás jak?