Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.


Sebekoučink – síla našich prohlášení. A jak se zaklínáte vy?

20.12.2011 10.46

Uvězněná mysl

Omlouvám se, ale mám špatnou paměť na jména.

Myslel jsem, že mám ohromně špatnou paměť na jména a všem to říkal. Jak šel čas, kdy jsem s těmito prohlášeními zpečeťoval svůj život, se má paměť ohromně zhoršovala. Nebyl jsem si schopen pamatovat už ani čísla, vše jsem zapomínal.

Dokonale jsem se zaklínal a neustále jsem se utvrzoval v tom, čeho jsem byl dennodenně svědkem. Že si nic nepamatuji. A byl to začarovaný kruh. Říkal jsem to čím dál častěji, protože se to dělo čím dále častěji.

Možná teď zpanikaříte, že to děláte taky, v jiné oblasti. Uklidním vás, děláme to téměř všichni dennodenně.

I když jsem znal vliv myšlenek na naši realitu, stejně jsem toto denně dělal. Dokola jsem se autohypnotizoval a přesvědčoval sám sebe i druhé v tom či onom. Paměť byla jen jedním ze zaklínadel. A realita mi potvrzovala, že to tak je.

Když jsem se ohlédl a uvědomil si svou vlastní moc a sílu, musel jsem žasnout. Ptal jsem se, co se stalo? Proč? Odpověď byla jasná.

Asi už víte, že vše co běžně doplňujeme za „Já jsem“ nebo „Já mám“ je zaklínací formule.  Dokonce i za „Ty jsi….“ Ano, můžeme dokonale zaklínat i druhé. Když to budou slyšet opakovaně a hlavně od autorit, tak tomu uvěří a zařídí si život podle toho. Pokud jste v takovéto zaklínadla druhých uvěřili, staly se vašimi a teď už v zaklínání pokračujete sami, formulací  „já jsem“.  Možná používáte jinou variantu, takzvanou vzdorovací formuli  „Já nejsem ……“ – ta má  však stejnou váhu. Protože nemůžete nebýt. Můžete jen být. Otázka je, čím chcete být?

Maminka říkala „Ty jsi neschopný“. Tak teď pokračujete a říkáte si „já jsem neschopný“. Nebo máma neměla pravdu, „ nejsem neschopný“. Říkejte si, co chcete. Pokud tomu neschopnému dáváte energii, budete k sobě přitahovat jako magnet situace, které vám toto vaše vnitřní přesvědčení budou interpretovat v realitě.
Je to jedno z nejmagičtějších zaklínadel, která pronášíme a které formují a vytvářejí náš svět podle tohoto přání. A jak určitě víte, je jedno, jestli má toto přání na náš život negativní nebo pozitivní dopad. Byly jsme obdařeni svobodnou vůli a veškeré naše volby jsou pro nás dobré.  Je to naše přání, tak je to pro nás vždy dobré. Třeba pro zpětnou vazbu, kterou můžeme jako já dostat a uvědomit si tak svou moc.

No dobře, ale co s tím?

Chápal jsem mentálně, že je to nesmysl. Nemohl jsem, ale všem začít říkat „Hele mám skvělou paměť“ a hlavně jsem to nemohl říkat sobě. Byla by to lež!

Nezbylo nic jiného než si říct. Funguje to takto, bude to fungovat i zpětně. Vždyť kdysi jsem to začal říkat jen tak s humorem a až později jsem tomu plně uvěřil. Budu to dělat a je jedno jestli tomu věřím. Budu se zaměřovat na to, co chci.

Tak jsem o sobě začal říkat opak. „Mám skvělou paměť a každým dnem se zlepšuje“. Sice jsem tomu ze začátku nevěřil, ale alespoň jsem na tom začal vědomě pracovat.

Myslím, že nejdůležitějším momentem v celém tomto procesu je hlavně si uvědomit, co nevědomě děláme, pojmenovat to, a pak začít vědomě se změnou. Po čase nám to přejde do krve, celý proces převezme podvědomí a my zapomeneme, že jsme kdy takový problém měli.
Asi vás překvapím. Nestal jsem se totiž díky tomu mistrem na paměťové olympiádě ani si nezapamatuji 21 místný číselný kód. Můj život se ale vrátil do stavu, kdy mi má paměť pomáhá a slouží, jak má, a to mi plně stačí. Po pár opakováních si zapamatuji všechny jména účastníků seminářů a neoslovuji je hej ty. Když zadávám čísla do banky,  stačí si je jednou nahlas přečíst, a zadám je bezchybně. Zapomínání peněženky, mobilu, klíčů a spousty jiných maličkostí se už v mém životě taky neobjevuje. Prostě s pamětí nemám problém. Dokonce ke mne přišly zajímavé tipy a semináře, jak si paměť ještě vylepšit a používat fígle, díky kterým si například člověk nemusí psát ani seznamy na nákup a koupí vše, co je potřeba.
Jsem také daleko více pozornější k tomu, co říkám za slovy „já jsem“, „já mám“. A jsem velice opatrný, když používám „ Ty jsi „

V koučování s lidmi jsem velice často svědkem toho, jak lidé i přes znalost všech zákonů přitažlivosti a síly myšlenek se mnohokrát absolutně nevědomě zaklínají. Jak jsem psal výše, neznám moc lidí, kteří by to nedělali. Je jen na nás, kdy tyto zaklínadla začneme používat ve svůj prospěch.