Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.


Páchnou vaše pocity?

4.11.2011 13.00

Páchnou vaše pocity?Vzpomínám si na mrazivý zasněžený den, kdy jsem chtěl vycestovat vlakem na hory. Byl to ten opravdu mrazivý den, kdy rtuť teploměru spadla na -20 stupňů a tak jsem vklouzl do čekárny. Tam jsem však dostal pecku přímo do nosu. Čekárna byla krásně vytopená, a bezdomovec zahřívající se tam, páchnul tak, že to opravdu bolelo. Raději jsem šel mrznout ven.

Říkal jsem si, jak to jen ten člověk může vydržet sám se sebou, copak to necítí? Pochopil jsem, že necítí, otupěl vůči svému smrádečku a tak se už nemá potřebu mýt a vydrží se sebou dennodenně.

Jako je vůně, nebo smrádek zpětnou vazbou, která nás udržuje v čistotě a zdraví, stejně tak jsou i naše pocity zpětnou vazbou, které nás udržují na správné cestě v životě a říkají nám, jestli jsme se příliš neodklonili od našeho směru.

Co se ale stane, když začneme být vůči této zpětné vazbě imunní? Co se stane nejdříve?
Určitě jsme pociťovali nepříjemné pocity stejně jako odér z našeho třeba zapoceného těla. Otázkou je, jestli jsme s tím něco dělali. Uvědomuji si, že co se týče tělesné hygieny tak situaci většina z nás zvládá skvěle. Prostě na sebe dbáme, abychom byli v čistotě a voněli a pokud ne, tak nám dá zpětná vazba najevo, že jsme na sebe nějak pozapomněli a ihned to napravíme.

Mám ale pocit, že ten duševní smrádek mnohým nějak nevadí. A spousta lidí už je natolik imunní vůči zpětným vazbám svých pocitů, že jsou takovým duševním bezdomovcem. Zažívají neustále nepříjemné pocity, jako obavy, strach, mrzutost, vztek, nenávist až si na ně zvyknou a otupí se vůči zpětné vazbě.  Připadá jim to pak normální. A jelikož potkávají spousty lidí, kteří to mají stejně tak se v tom, že je to normální jen utvrzují. Vlastně vyhledávají všechny podobné lidi a situace, aby se v tom utvrdili.

Jak by vypadal svět, kde by všichni páchli jako ten bezdomovec? Asi bychom otupěli a řekli si, to je normální. No, a abychom moc nevyčnívali a nepřipadali si nenormálně, tak bychom předpokládám rychle zapadli do davu a vyhodili šampóny, mýdla a deodoranty do koše.

Ale v takovém světě bychom asi nechtěli žít?

Není nic normálního na tom, zažívat každodenně nepříjemné pocity. Naopak, vždy když je zažíváte, tak si uvědomte, jak vám váš důmyslný systém pohody vysílá zprávu, že nejste dobře zaměřeni, že se nedíváte správným směrem, že jste špatně fokusování a proto zažíváte to, co nechcete.

Je třeba si dát spršku a smýt se sebe tu špínu, znovu se naladit na to, co vás dělá šťastnými, radostnými, tak aby vaše pocity voněly, a vy jste rezonovali s tím, co chcete. Pak to také začnete do svého života a světa přitahovat.

Žijeme v krásném světě energií. Není tady nic, co by nebylo ve své podstatě energií kmitající na určité frekvenci, ať už jsou to barvy, zvuky, vůně, nebo hmota. Jelikož zákon přitažlivosti k sobě přitahuje stejné, tak jako bezdomovci k sobě stěží přitáhnou voňavého čistotného člověka a přitáhnou jen další bezdomovce, tak vaše nepříjemné pocity přitáhnou do vašeho života jen další nepříjemné pocity a situace. Proto začněte vonět a nalaďte se na pocity toho, co chcete, co vás dělá šťastnými, radostnými abyste toho do svého života přitáhli více.

Jak jednoduché.

Když smrdíte, taky nejdete k smradoanalytikovy, celé dny neuvažujete, proč se to stalo a jak vás to postihlo. Nemrzí vás, že druzí voní a vy jim to nezávidíte.  Nepředstavujete si všechny ty katastrofické scénáře, které se stanou, když budete takto smrdět i dále. Nevyhledáváte lidi,kteří smrdí stejně abyste si s nimi ponadávali, jak je zrovna k vám život nespravedlivý.

NE, nic z toho určitě neděláte. Prostě se umyjete. Je to velice jednoduché, umyjete se a radujete se z toho jak voníte .o))

A nepromarněte čas, nezapomeňte, že po čase můžete otupět a už to neucítíte. Pak to budete moci těžko změnit.