Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.

Jan Blažek
Získávám klid, kterým působím na své okolí. Nejsem tedy ve stresu a to mi pomáhá k efektivnějšímu podnikání. ... ”
Jan Blažek
→  více referencí

Na co se běžně zaměřuje kouč při práci s klientem?

Kouč se soustředí na to, co klient potřebuje nejvíce. Nejčastěji koučování pomáhá při:

  • rozvoij klientových způsobilostí a posílení jeho slabých stránek
  • odhalení rezerv, jejich aktivizace a využití
  • pomoci sladění klientových cílů s jeho osobními hodnotami

Hlavním cílem koučinku je usnadnit klientovi práci, pomoci mu s řešením problémů a podpořit jeho úspěch. Klientovi by měl koučing přinést větší uspokojení a radost.

Prosím, vysvětlete mi, jak koučink funguje na nějakém příkladu…

Kdo je kouč?

Osobní kouč pracuje podobně jako třeba trenér nebo učitel hudby, ale jeho práce je komplexnější. Kouč předkládá výzvy a využívá je k tomu, aby poznal, co pro vás znamená ve vašem životě úspěch a výhra. Kouč je váš partner, který vás podporuje jak v práci, tak v osobním životě. Kouč je osoba, která se stará o to, abyste co nejlépe využili svůj potenciál a dokázali pracovat se svou vlastní motivací.

Kdy využít koučing?

Nezáleží na tom, v jaké fázi života se nacházíme, vždy máme nějaké sny, cíle a přání. Větší úspěch, více peněz, kvalitnější vztahy, poznání smyslu života,…. Je v lidské přirozenosti chtít poznat víc, být něčím a něco po sobě zanechat – a my všichni toužíme najít cestu, jak to dokázat.

Jak mi koučink pomůže?

Většina lidí věří, že „tvrdě pracovat a jít si vlastní cestou“ je nejlepší recept jak získat štěstí, moc i peníze. Jsou přesvědčeni a smířeni s tím, že za to musejí zaplatit – cena je často podlomené zdraví, nedostatek času na zábavu a přátele, únava a apatie, odcizení v rodině. Nejsmutnější je, že i když svých představ nakonec dosáhnou, často zjistí, že usilovali o něco, co vůbec nechtěli. A ocitají se opět na začátku anebo hůře – ztrácejí chuť a elán.

Atleti a umělci tyto stavy dobře znají. Vědí, že potřebují někoho dalšího, kdo jim pomůže nastavit cíl, objevit skutečnou motivaci a potřebu a stanovit efektivní cestu k dosažení vytčené mety. Používají tedy speciální profesionály, kteří jsou k tomu určeni. Žádný špičkový sportovec nebo hudebník by bez nich příliš daleko nedošel.