Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.


„Mistře, jak mám dosáhnout svého cíle?“

7.9.2011 12.32

„Mistře, jak mám dosáhnout svého cíle?“

„Všechny naše sny se mohou splnit – máme-li odvahu se jim věnovat.“ Walt Disney

Přišel jednou mladý učeň za svým mistrem a ptal se ho: „Mistře, jak mám dosáhnout svého cíle?“ Starý mistr se pouze usmál a pokynul svému učni, aby jej následoval. Beze slova společně došli k blízké řece, zastavili se u břehu, mistr uchopil hlavu svého učedníka a hbitě ji ponořil do vody. Po chvíli začal učedníkovi docházet vzduch a jeho tělo se v zoufalosti začalo zuřivě pohybovat. Mistra to však nechalo naprosto klidným. Když viděl, že učedníkovi už skutečně mnoho vzduchu nezbývá, zdvihl jeho hlavu zpět nad hladinu a posadil ho na zem.

Po chvíli, co se učedník vzpamatovával a byl vděčen za každý hluboký nádech, k němu mistr tiše přisedl. Učedník, stále ještě roztřeseným hlasem, se začal zmateně vyptávat: „Mistře, co to mělo znamenat?“ Mistr se na něj pouze usmál a naslouchal dál… „… vždyť jste mne málem utopil, žádal jsem vás pouze o odpověď. Nemusel jste mne hned vodit k řece a topit.“ Mistr povídá: „Musel. Schválně mi pověz: Na co jsi myslel, když jsi měl hlavu pod vodou a myslel jsi, že se utopíš?“. „Pouze na to, jak se opět nadechnu, mistře.“. „Na co dalšího jsi myslel?“. „Na nic jiného, pouze na to, jak se opět nadechnu. Neměl jsem v hlavě vůbec nic jiného, všechnu svou energii jsem vložil do touhy opět se nadechnout.“ Mistr se svému žákovi zadívá do očí a řekne: „Ano, to je ono. Jakmile se budeš úplně stejně soustředit i na svůj cíl, vložíš do touhy za jeho dosažením veškerou svou energii, učiníš všechny nezbytné kroky a nebudeš se rozptylovat ničím jiným, svého cíle zaručeně dosáhneš. Ať je to cokoliv! Už tomu rozumíš?“

Zdroj: „Mistře, jak mám dosáhnout svého cíle?“ – Dreamlife.cz.