Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.


Co jsem se dnes naučil od svého 6 ti letého syna o úspěchu a dosahování snů?

11.1.2013 8.58

Dnes jsme se s mým velkým učitelem jednoduchého a radostného života, mým 6ti letým synem bavili o tom co by chtěl v životě dělat a opět mne v jednom vyučil.
Ta lekce je jednoduchá, přišla v pravý čas a myslím, že jí potřebuje spousty lidí.


V čem spočívala ta lekce?

Jak jednoduše jít za tím co chceme v životě dělat ze všeho nejvíc. Žádná věda, když to dokáží 6ti leté děti dokážeme to také. Co nám brání, jim ne a jak to překonat?

Ani nevím, jak jsme se dostali k mé otázce „ A co bys chtěl dělat nejvíce ze všeho? Z čeho bys měl největší radost?“ Prostá, okamžitá a jednoduchá odpověď 6ti letého syna mne zarazila. „Prodávat“.  Chvíli jsem uvažoval, jestli slyším dobře a pak jsem se syna zeptal „prodávat“?  „A co bys chtěl prodávat?“. „ Na trhu hračky a jídlo“ to mne překvapilo ještě více.

Pak přišla jeho myšlenka, že to ale nikdo nedělá, to ještě neviděl a moje moudra o tom, jak to je v pořádku, že to je přeci výhodou, nebude mít konkurenci. Spousty věcí, které nás obklopují, nikdo před tím neviděl a nedělal. Prostě tady nebyly. A protože byly nejprve představou, snem a vizí někoho, kdo se nezastavil v bodě, kde to většina z nás vzdává a překonal ten bod, šel do akce a přetavil ten sen ve skutečnost, tak proto tady ty věci jsou a mohou nám pomáhat.

To, co ale bylo pro mne tou ohromnou lekcí, byla po zamyšlení jeho otázka.:“Tak dobrá a mohl bych prodávat už tuto sobotu?“. Což je za tři dny.

Má mysl byla plná nesmyslů o tom, jak to není přece tak jednoduché, jak ….. no bylo toho hodně. Ani nevím, proč jsem mlčel. Asi jsem mu nechtěl vkládat do hlavy omezení, která někdo v dobré víře před časem vložil do mne, tak jako zase někdo jiný vložil ta omezení do hlavy mých rodičů a jak se to děje pokolení od pokolení. Asi nějak zachytil můj zmatek a to nad čím uvažuji. V ten moment jsem asi řešil jak mu vysvětlit, že jednou bude ta pravá chvíle, ale teď je to nesmysl, prostě to nejde. On jen jednoduše a s úsměvem řekl „Tati to zvládneš, vezmeš pár desek, nějakou plachtu a uděláš mi budku, kde budu moct prodávat. To bude jednoduché viď?“  A dodal s jeho zářícíma a prosícíma očima. „Jen malou, takovou jednoduchou, boudečku?“

Opravdu jsem v ten moment žasl a uvědomoval si sílu toho okamžiku, ale neměl jsem co odpovědět, mysl hlásila přetížení. Nechali jsme to otevřené, bez mé odpovědi a šli jsme do školky.

Ať teď mi to došlo.
To je ten důvod, proč jedni uspějí a druzí ne.
Jasně, že to znám tak jako vy. Dnes a denně to slyšíme, ale pak jsme konfrontováni s realitou, kdy máme něco podniknout a jak to dopadne, kterým směrem necháme naše myšlenky rozjet?

Jdou hned do akce. Uvažují nad tím, jak to udělat a ne co se nepovede. Dělají první krok bez vědomí těch dalších. Prostě udělají něco a to je posune dále. Jako děti to umíme. Než nás někdo přesvědčí, že je to složité, komplikované a logicky nám vysvětlí, proč to takto nejde. Což by ještě nebylo tak tragické. To je až tehdy když v to uvěříme a pak se nám to stane ne jen myšlenkou ale realitou.

Tak se mějte krásně a využívejte svou mysl na to, proč jí máte. Na hledání způsobů „JAK“, na uvažování o tom, jak se co nejjednodušeji dostat z bodu, kde jste, do bodu, kde chcete být. No a já jdu ztloukat tu budku .o))

A pokud máte děti, prosím vás ukazujte jim, tak jak vám jen vaše odvaha dovolí, že jejich sny jsou realizovatelné. Pokud budou chtít, mohou vytvořit cokoliv. Proto tady ty děti přišli, aby vytvořili nový lepší svět, možná auta na vodu, nové technologie, díky kterým nebudeme muset tak ničit přírodu, nebo cokoliv jiného, ale nového. A nás si vybrali, abychom jim v tom pomohli, abychom rozvíjeli jejich představy a jejich potenciál, ukazovali možnosti, jak a ne jim vtloukaly do hlavy naše přesvědčení, strachy a omezení. Vím, že to chce velkou odvahu a díky, že jím máte.