Newsletter

Zpravodaj o svobodě, radosti a smyslu nejen v podnikání či práci.

Chcete dostávat inspirující a podnětné články pravidelně na Váš email? Přihlašte se k odběru zpravodaje.
*  Email:
    Jméno:

Novinky

Manuál profesionálního kouče

2.12.2015 10:10 | Lukáš Pejchal

Chcete si vybudovat svojí vlastní koučovací praxi? Chcete získat tipy jak propagovat svůj koučink? ZDE si přečtěte jak na to!


ČLÁNKY A VIDEA

23.10.2011 16:16 | Lukáš Pejchal

Chcete mít jasno?

7.4.2011 17:17 | Lukáš Pejchal

Vyplnění sebekoučovacího formuláře zabere obvykle cca 10 minut času. Tato „investice“ se vám dle našich zkušeností vždy vyplatí, jelikož jejím výsledkem je jasnější vize vaší vlastní budoucnosti.


4 nejčastější důvody , proč nedosahujeme svých cílů a jak na to?

24.1.2012 11.32


Napadla vás také někdy podobná otázka?
Proč vlastně nedosahuji svých cílů?

Jak to, že se tak snadno nadchnu a pak to nedotáhnu a vzdám?

Vypadalo to tak skvěle, myslel jsem, že když se mi podaří to, či ono, bude vše fajn. Teď bych byl raději, kdyby se to nestalo?

Důvod první
Špatně definovaný, nastavený cíl – to, co chcete. I chtít se musí umět !

To je vlastně nejdůležitější a už tady udělá spousta lidí chybu. Svůj cíl mají definovaný špatně, nedostatečně, nebo negativně. Často ani vlastně přesně neví, co chtějí. Soustředí se na prostředky, namísto konečného cíle. Například  „Chci nové auto“ je prostředkem k něčemu ve vašem životě a k čemu, to je ta správná otázka? Zamyslete se?
Vesměs dostanete přesně to, co chcete (nebo nechcete – to je to samé). Jsme jedinou velkou tvořivou myslí, která zažívá dříve nebo později vše, co si usmyslí. Špatně definovaný cíl a lpění na něm vám může udělat ze života peklo.

Obchodní kontrakt, o který jsem tak dlouho usiloval, a teď díky němu zkrachuji.
Auto, po kterém jsem tolik prahnul, je teď příčinou všech mých nesnází. Nemám na splátky a jsem v dennodenním stresu, kde seženu peníze.

To jsou jen některé z příběhů, které ukazují na špatně definovaný cíl.
Tak pozor co si přejete, mohlo by se vám to splnit.

Jak může pomoci koučink?
S dobrým koučem si nastavíte cíl tak, aby splňoval všechny potřebné kritéria. Aby byl ideální a vždy jeho naplnění ve vás vyvolalo příjemné pocity a nelitovali jste toho.  Aby byl pozitivně formulovaný a motivoval vás. Při pomyšlení na něj, necítíte obavy, strach nebo stres, ale příjemné pocity, které vás dobíjejí pozitivní energií a vyvolávají ve vás chuť se do toho pustit.

Důvod druhý
Mýtus pevné vůle, aneb špatně zaměřená pozornost. Více také v tomto videu…

Spousty lidí se při dosahování cílů soustředí nesprávným směrem. Soustředíme se na to, co vše musíme a přicházíme tak o svou tvořivou energii a chuť. Jelikož se nedobíjíme, tak postupem času o energii přijdeme. Mylně si myslíme, že nemáme pevnou vůli.

Jak může pomoci koučink?
Kouč vám pomůže zaměřovat se správným směrem, který vás bude dobíjet, abyste neustále měli energii k dispozici.
Důvod třetí
Ztráta pozornosti. Sejde z očí, sejde z mysli.
Vaše cíle budou od vás vyžadovat energii a vaši pozornost. Pokud sejdou z očí, sejdou i z mysli. Kam myšlenky tam energie.

Jak může pomoci koučink?
Kouč s vámi periodicky vyhodnocuje posuny na vaší cestě a tak už prostý fakt, že máte kouče a nejste na to sami, nedovoluje, aby vaše cíle sešly z očí.

Důvod čtvrtý
Podvědomé programy, které opakovaně a neúnavně sabotují naše vědomé aktivity.
Ať už to přiznáme nebo ne, máme v sobě všichni nějaké programy, které sabotují náš, šťastný a radostný život v hojnosti. Někdo jich má více, jiný méně. Je to pak marný boj snažit se o hojnost s podvědomým programem „ nemůžu si to dovolit, nikdy nebudu mít dostatek“ nebo „peníze kazí charakter“. Sami asi nejlépe víte, jaký nepříjemný pocit ve vás vyvolává ten či onen cíl.  Nedokážu to, strach, že zklamu, je to na mne moc velké, nezasloužím si to apod. Pokud to tam je, můžete s tím bojovat, můžete před tím utíkat, můžete to různě obkecávat. Faktem však zůstává, že tyto programy nedovolí, abyste dosáhly toho, co chcete. Máte s tím určitě vlastní zkušenosti.

Jak může pomoci koučink?
Dobrý kouč pomůže odhalit a pojmenovat tyto skryté programy a vytáhnout je na světlo. Tím je i značně oslabí. Například strachy, mají nejvíce síly, když jsou nevědomé. Pak nás zcela ohromují a paralyzují. Já používám osobně koučování pro odhalení podvědomých programů a terapeutickou metodu RUŠ, která nás velice účinně a navždy zbavuje těchto podvědomých a omezujících vlivů. Nemusíme od ničeho utíkat, ani teoretizovat. Nemusíme ani s ničím bojovat, prostě už není s čím.

Pokud na to chcete jít tentokrát chytřeji, můžete také využít speciální akce Koučinkteamu a postarat se spolu s koučem, aby TO TENTOKRÁTE UŽ VYŠLO.

Nebo se do toho opět můžete pustit sami, snad vám tyto informace pomohli, volba je jako vždy na vás. My vám přejeme, aby vám to vyšlo!